Arena - to jakość, której sprzedawanie daje istną radość! To nam może również potwierdzić Andrea Machkova, przedstawicielka handlowa w Czechach.

„Firmy Arena naszym czytelnikom nie musimy już przedstawiać, ponieważ każdy z nas wie, że firma Arena ma w swojej produktowej ofercie wszelkie akcesoria jak dla profesjonalnych pływaków, tak i osób pływających rekreacyjnie”, mówi przedstawicielka handlowa firmy Arena Praha s.r.o, pani Andrea Machkova, która jest wyłącznym, dystrybutorem  firmie Arena w Czeskiej Republice, a znanej również na całym świecie. W następującej rozmowie dowiesz się, jak się firmie Arena na naszym rynku sprzedaży w Czechach wiedzie :-)


 

Andreo, wasza firma jest właściwie  trochę taką firmą rodzinną. Czy możesz nam zdradzić, jak to się wszystko zaczęło, i jak to działa do dziś?

Mój tata, Daniel Machek należał kiedyś do wspaniałych reprezentantów byłej Czechosłowacji w pływaniu, na zawodach olimpijskich zdobył 5 oraz 8 miejsce. Przez 34 lata w dawnej Czechosłowacji utrzymywał swój rekord na 1500 m w stylu dowolnym, no a na tych wszystkich zawodach zawsze pływał w kąpielówkach Arena, które zresztą, tak jak inni reprezentanci kraju od roku 1973, dostawał w ramach sponsoringu. W roku 1992 skontaktował się z firmą Arena a następnie zaczął z nimi współpracować jako handlowiec. Kąpielówki do pływania firmy Arena znane były tylko dzięki temu, że pływali w nich zawodowi sportowcy, ponieważ nigdy dotąd nie były one sprzedawane w Czechach normalnie w sklepach. Po wielu latach produkty firmy Arena są już ogólnodostępnymi produktami w sklepach sportowych na terenie całych Czech oraz na Słowacji, a Arena Praha s.r.o., stała się oficjalnym sponsorem narodowej reprezentacji w pływaniu.

Jak długo pracuje pani w Czechach jako wyłączny dystrybutor produktów?

Na pozycji wyłącznego dystrybutora produktów firmy Arena jesteśmy w Czechach już od roku 1993, a od roku 2014 również na Słowacji. W przyszłym roku będziemy świętowali 25-lecie od założenia firmy.

Można też powiedzieć, że dzięki Pani, produkty firmy Arena zaczęto sprzedawać czeskim sportowcom?

Na to pytanie mogę odpowiedzieć w ten sposób, że Arena jest dzisiaj dostępna dla czeskich i słowackich sportowców. Ale wcześniej, w latach 1973-1992, była dostępna wyłącznie dla krajowej reprezentacji w sportach wodnych.

Czy orientuje się Pani, ile sklepów odbiera produkty Arena?

W tym momencie dystrybucja przebiega do ponad 350-ciu sklepów w Czechach i na Słowacji.

Arena jest ulubioną marką wśród sportowców. Czy możesz nam wytłumaczyć, w jaki sposób taką pozycję osiągnęła?

Taki fakt, że Arena stała się jednym z najbardziej ulubionych producentów sprzętu do pływania, jest zasługą nieustannego procesu ulepszania technologii materiałów “high-tech”, które zawsze tym najlepszym sportowcom pomagają zdobywać jak najlepsze wyniki, światowe rekordy  i w ogóle czołowe pozycje w zawodach międzynarodowych.

A jak byś mogła teraz nam opisać stroje kąpielowe firmy Arena, albo zapytam inaczej, w jaki sposób prezentujesz markę Arena swoim klientom?

W pierwszej kolejności trzeba podkreślić, że stroje kąpielowe Arena uszyte są z najlepszych jakościowo materiałów oraz bardzo trwałych materiałów, odpornych na działanie czasu. A po drugie, co roku Arena wprowadza coraz to nowsze rozwiązania designowe. W każdej kolekcji można zobaczyć nie tylko wielokolorowe stroje kąpielowe o nowoczesnym kroju, czy też stroje kąpielowe o troszkę spokojniejszych kolorach typowych dla tej dyscypliny sportu, ale również dalsze rozwiązania strojów Body Lift, które pomagają wyszczuplić figurę. Dlatego mogę z pewnością powiedzieć, że każdy by wybrał coś dla siebie. Marki Arena już właściwie nie muszę naszym klientom przedstawiać, ponieważ każdy doskonale wie, że Arena ma w swojej ofercie bogaty asortyment do pływania, ale nie tylko stroje kąpielowe, ale wszystko, czego potrzebują jak zawodowi sportowcy, tak osoby pływający rekreacyjnie.  

Na czym polega Twoja praca?

Ja jestem odpowiedzialna z klienty (mam na myśli klienty spoza sieć sklepową), a to w całych Czechach. Podczas każdej wizyty uzupełniam produkty, pokazuję nową kolekcję oraz zajmuję się usługami serwisowymi.

 

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Ta praca wymaga dużej aktywności, codziennie spędzam czas jeżdżąc za klientami. Wcześniej może mogłabym powiedzieć, że lubię poznawać nowych ludzi, ale ponieważ w tej branży dla Areny pracuję już od 12-tu lat, dlatego wszystkich swoich klientów już znam, a też praca z nimi cieszy mnie jeszcze bardziej. Sprzedaję piękne rzeczy, i najchętniej prezentuję nową kolekcję z nadzieją, że się spodoba. Zawsze jak widzę zadowolonych klientów, a produkty sprzedają się dobrze, wtedy mi to sprawia wielką przyjemność.

A jak to wygląda u Ciebie, czy Ty lubisz pływać? Czy posiadasz cały sprzęt i chodzisz pływać każdego dnia?

Do swoich 15 urodzin owszem pływałam zawodowo. Potem pływanie zamieniłam na konie. Tak, lubię pływać, tylko nie za dobrze znoszę chlorowana wodę. Jak jestem nad morzem, to pływam bardzo chętnie a nawet właśnie wyciągnę i skorzystam z tego całego mojego sprzętu.

Powiedz nam, proszę, jeszcze kilka słów o sobie :-) Czy się najchętniej zajmujesz po pracy, czy podczas weekendu?

Mówiąc coś o sobie...no..może ktoś by mógł oczekiwać odpowiedzi w stylu jakie inne sportowe dyscypliny uprawiam, ale prawda jest taka, że ja z tym aż tak bardzo nie przesadzam. Czasami sobie poćwiczę, czasem idę na rower czy na rolki...Po prostu według nastroju i pogody. Podczas weekendów chętnie idę na wycieczkę albo korzystam z atrakcji kulturalnych.

Pytanie na koniec: Jaki dokładnie produkt być mogła nam w tym momencie polecić i dlaczego?

Nie jest łatwe wybrać tę jedną rzecz. Nachętniej to bym tego wymieniłą więcej. Ale może mogłabym teraz zarekomendować nasze najnowsze kąpielówki Powerskin Carbon Flex w nowych kolorach. To jest po prostu top produkt, którego ani właściwie nie trzeba polecać, jest tak dobry.

 
 
 
 


Może Ci się również przydać