Lato bez zmartwień dzięki menstruacyjnym strojom kąpielowym!

Miesiączka jest naturalną częścią życia każdej kobiety, ale może stanowić pewne wyzwanie, szczególnie w miesiącach letnich oraz podczas aktywności związanych z wodą. Tradycyjne środki menstruacyjne, takie jak tampony i podpaski, mogą być niewygodne lub niepraktyczne w takich sytuacjach. Ponadto tampony i inne produkty stosowane podczas menstruacji, które są wprowadzane do ciała, mogą nie odpowiadać każdej kobiecie. Młode dziewczęta ponadto mogą mieć problem z ich wprowadzaniem.

Menstruacyjne stroje kąpielowe to rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala kobietom korzystać z beztroskiego pływania nawet podczas menstruacji. Wiele kobiet martwi się, że nie będą mogły pływać podczas wakacji w trakcie miesiączki. Menstruacyjne stroje kąpielowe rozwiewają te obawy i zapewniają wygodną i niezawodną alternatywę. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób działają menstruacyjne stroje kąpielowe, jakie są ich zalety, jak o nie dbać i dlaczego mogą okazać się właściwym wyborem dla Ciebie.

Dlaczego warto nosić enstruacyjny strój kąpielowy?

Ochrona:menstruacyjny strój kąpielowy jest idealny na dni z lekkim/średnim krwawieniem. Klin chłonny zatrzymuje około 15 ml krwi, co odpowiada pojemności 2 małych tamponów. Dzięki menstruacyjnemu strojowi kąpielowemu możesz skupić się na dobrej zabawie w basenie, zamiast martwić się koniecznością zmiany tamponu.

Wygoda:Większość producentów oferuje obecnie kilka różnych krojów jednoczęściowych i dwuczęściowych menstruacyjnych strojów kąpielowych, więc naprawdę nie musisz się martwić, każdy znajdzie coś dla siebie.

Przyjazne dla środowiska:Przechodząc na produkty menstruacyjne wielokrotnego użytku, zmniejszysz swój ślad węglowy i zapobiegniesz zapełnianiu się wysypisk kolejnymi odpadami.

Bezpieczeństwo:produkty wkładane do pochwy, takie jak tampony i kubeczki menstruacyjne, niosą ze sobą ryzyko dla zdrowia, takie jak podrażnienia wewnętrzne i zespół wstrząsu toksycznego. Produkty, takie jak majtki menstruacyjne i stroje kąpielowe, nie wiążą się z takimi komplikacjami zdrowotnymi. Ostatnią rzeczą, o której chcesz myśleć podczas pływania, jest zespół wstrząsu toksycznego! Dzięki menstruacyjnym strojom kąpielowym możesz bezpiecznie i bez obaw chodzić na basen.

Cena:rezygnując z jednorazowych produktów menstruacyjnych na rzecz produktów wielokrotnego użytku to nie tylko wspierasz ochronę środowiska, ale również oszczędzasz. Inwestycja w stroje kąpielowe wielokrotnego użytku na dłuższą metę może mieć ogromne znaczenie.

Ogólnie rzecz biorąc, menstruacyjne stroje kąpielowe to świetny sposób na przyjemniejsze miesiączkowanie przy jednoczesnej ochronie środowiska.

W jaki sposób działają stroje kąpielowe menstruacyjne?

Menstruacyjny strój kąpielowy wygląda jak zwykły strój kąpielowy, ale ma specjalną "wkładkę" z funkcjonalnych materiałów, która bezpiecznie zatrzymuje krew w środku. Nic nie jest uwalniane do otaczającej wody, a krew jest usuwana ze stroju kąpielowego dopiero po wypłukaniu pod bieżącą wodą po użyciu. Wierzchni materiał stroju kąpielowego jest również wodoodporny, dzięki czemu wszystko pozostaje na swoim miejscu.

Ponadto, menstruacyjne stroje kąpielowe są zaprojektowane tak, aby dopasowywały się do kształtu ciała i zapewniały bezpieczną i niezawodną ochronę.

W przeciwieństwie do majtek menstruacyjnych, nie są przeznaczone do użycia podczas obfitych miesiączek. Większość producentów menstruacyjnych strojów kąpielowych twierdzi, że mogą one pomieścić od 10 ml do 15 ml krwi, co odpowiada mniej więcej jednemu tamponowi.

 

Wkładka wszyta w klin składa się z 3 warstw:

1. warstwy przylegającej do skóry: warstwa ta jest miękka, oddychająca i zapewnia komfort nawet podczas długotrwałego noszenia.

2. Warstwa chłonna: Wysoka chłonność tej warstwy pozwala na przechwycenie i zablokowanie krwi menstruacyjnej, zapobiegając przeciekaniu.

3. Warstwa hydrofobowa: Ta warstwa ma kluczowe znaczenie podczas pływania, ponieważ zapobiega przedostawaniu się wody do środka oraz wyciekaniu krwi.

Jak dbać o strój kąpielowy?

Menstruacyjne stroje kąpielowe nosi się w taki sam sposób, jak zwykłe stroje kąpielowe. Po użyciu należy je zdjąć, przepłukać pod bieżącą wodą i dokładnie wykręcić wkładkę. W przypadku silniejszego krwawienia wkładkę należy wycisnąć kilka razy, aby usunąć krew. Następnie można je wyprać ręcznie lub w pralce zgodnie z instrukcjami producenta.

Zalecamy zakup dwóch strojów kąpielowych na raz. Chociaż są one wykonane z szybkoschnącego materiału, nie zaleca się pozostawania w mokrych ubraniach (strojach kąpielowych) podczas menstruacji dłużej niż jest to konieczne.

Na co zwracać uwagę!

Wybierz odpowiedni rozmiar:Menstruacyjne stroje kąpielowe są dostępne w różnych rozmiarach. Ważne jest, aby wybrać ten, który najlepiej pasuje do ciała, aby zapewnić maksymalny komfort i ochronę.

Przyzwyczaj się:Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z menstruacyjnymi strojami kąpielowymi, uzbrój się w cierpliwość. Przyzwyczajenie się do nich i poczucie komfortu może zająć trochę czasu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:Każdy producent może mieć określone instrukcje dotyczące używania i konserwacji menstruacyjnych strojów kąpielowych. Postępuj zgodnie z nimi, aby zapewnić prawidłowe i długotrwale działanie kąpielówek.

W naszym sklepie znajdziesz stroje kąpielowe WUKA w sportowej, bardziej kąpielowej opcji, a dla chcących opalić brzuszek, mamy również opcję bikini.Może Ci się również przydać