Reportaż o fotografowaniu: Jak fotografujemy nasze produkty?

Jesteśmy sklepem specjalistycznym dlatego i nasze podejście do spraw jest nietypowe. Wiele produktów z naszej oferty fotografujemy sami, a to dlatego, że chcemy aby nasze produkty wyglądały jak najlepiej, i aby na zdjęciach wyglądały tak, jak wyglądają w rzeczywistości. Dlatego dzięki temu możecie być pewni, że kolory produktów na zdjęciach są takie same, jak w rzeczywistości, dodatkowo potrafimy również podkreślić każdy szczegół czy stroju kąpielowego, czy okularków pływackich. Zresztą sami zobaczcie, jak u nas taka sesja fotograficzna wygląda :-)

Najpierw musimy ubrać modelkę. Dlaczego nie może ubrać się sama? No dlatego, że to jest modelka - manekin.


 

Kostium kąpielowy musi być doskonale pasować. Materiał trzeba wyrównać i wygładzić, aby nie została nawet najmniejsza fałdka. Następnie w grę wchodzi praca ze światłem. Jak ustawić manekina, aby współgrał z tłem? Jakie wybrać oświetlenie i jaką światłoczułość w aparacie fotograficznym? Próbujemy i próbujemy, aż do momentu, kiedy efekt nie będzie perfekcyjny, no a potem? Raz, dwa, zabieramy się za fotografowanie!

 

Kolejną sesją jest fotografowanie okularków do pływania. Nasza modelka już nam nie będzie tak bardzo potrzebna, ponieważ już nie będziemy fotografować kostiumu, skupimy się na innych produktach. Jeśli chodzi o czepek pływacki czy okularki, tak te muszą pasować idealnie.

 

 

 

Oczywiście nie zapominamy o panach, dlatego teraz kolej na fotografowanie manekina-mężczyznę. Trzeba go ubrać w kąpielówki, poprawić materiał, pozbyć się fałdek, i zaczynamy robić zdjęcia jedno za drugim – ujęcia z przodu, z boku, z tyłu, szczegół nadrukowanego napisu, no po prostu nic nie ujdzie naszej uwadze podczas fotografowania :-)

 

 

Następnym krokiem jest już praca przy komputerze, kiedy to trzeba zdjęcia jeszcze obrobić, to znaczy nadać zdjęciom prawidłowy format, czy też wymazać ciała manekinów, aby odbiorca nie zwracał swojej uwagi na mięśnie manekinów, ale na to, co najważniejsze, czyli na fotografowanych produktach.

 

A jakie są efekty?  

 

 
 


Może Ci się również przydać