Gąbka pływacka to doskonały gadżet używany najczęściej podczas pływania bez pomocy nóg w celu wzmocnienia górnych partii ciała (rąk, ramion, klatki piersiowej), pracy rąk i doskonalenia techniki. Gąbka wykonana jest z lekkiej pianki i jest dostępna w trzech podstawowych wersjach kolorystycznych. Ja wybrałem niebieską.
Gąbki należą do najbardziej popularnych akcesoriów pływackich. Dzięki temu, że są powszechnie dostępne a ich cena jest niewielka, możesz je spotkać praktycznie na każdym basenie.
Ta gąbka pływacka jest symetryczna, podczas gdy niektóre gąbki są z jednej strony większe, a z drugiej mniejsze. Ten kształ jest idealny dla początkujących.
Z gąbką możesz ćwiczyć pracę ramion w kraulu, motylku, czy żabce oraz doskonalić technikę. Możesz obserować, czy ślizgasz się po tafli wody, czy tylko stoisz w miejscu. Gąbka pomogła mi najbardziej przy kraulu. Dzięki niej mogłem skupić się na efektywnej pracy ramion, wysokim łokciu, na odpowiednim wprowadzaniu ręki w wodę. Miałem też szansę popracować nad pozycją głowy, a gąbka uczyła mnie spokojnego, technicznego pływania. Gąbka pływacka świetnie sprawdzi się również podczas ćwiczenia techniki Total Immersion.
Chociaż zazwyczaj wolę pływać z deską, staram się wprowadzać gąbkę do swojego treningu, ponieważ pomaga poprawiać wytrzymałość i technikę. To świetny sprzęt do urozmaicenia treningu.
Największą zaletą tej gąbki jest jej cena. Z własnego doświadczenia muszę jednak dodać, że z czasem zaczyna się kruszyć, a na jej powierzchni pojawia się pleśń. Jeśli będziesz się o nią dobrze starać, z pewnością wystarczy Ci na dłużej.
Gąbkę możemy umieścić między uda lub pomiędzy kostki. Jeśli nie masz akurat pod ręką deski, a masz w planie trening nóg, możesz zastąpić ją gąbką. Pływanie będzie jednak trudniejsze, ponieważ gąbka nie ma takiej wyporności i nie można się o nią oprzeć tak jak o deskę.
Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli gąbek pływackich, w różnych kolorach, rozmiarach i od różnych marek. Tę gąbkę chciałbym polecić początkującym pływakom, amatorom, ale także bardziej doświadczonym pływakom, którzy również z pewnościa będą w stanie czerpać radość z przepłyniętych z nią kilometrów.
Wysokość ósemki (A) | Długość ósemki (B) | Szeokość ósemki w najwężyszm miejscu (C) |
11 cm | 24,5 cm | 3 cm |
Parametr | Opis |
---|---|
Materiał | Polietylen |
Kolor | Multi |
Sezon wyścigów pływackich w pełni, a to oznacza jedno. Wyścigowe stroje kąpielowe. Prawdopodobnie są one małym skarbem każdego pływaka i ostatnim elementem układanki zapewniającym dobre wyniki. Jak więc wybrać wyścigowy strój kąpielowy, na co zwrócić uwagę, a co nie jest istotne?
Gdy woda na zewnątrz staje się coraz zimniejsza, musisz być odpowiednio wyposażony. Oprócz silnej woli, będziesz potrzebował neoprenowy sprzęt, a w szczególności piankę, która pomoże Ci czerpać radość z pływania. Przyjrzyjmy się wspólnie kilku wskazówkom, jak wybrać tę właściwą.
Najczęstszym pytaniem przed rozpoczęciem pływania z małymi dziećmi jest wybór odpowiedniego stroju kąpielowego lub pieluchy do pływania. Jaka możliwość jest najlepsza? Czy dziecku będzie się lepiej pływało w pieluszce czy w stroju kąpielowym?
Czy wmawiasz sobie, że bez względu na to, co nosisz, twoje okulary pływackie i tak z czasem zaparują? Oto wskazówka, jak poradzić sobie z tym problemem!
Jak sama nazwa wskazuje, oporowe stroje kąpielowe zwiększają opór wody, czyniąc trening trudniejszym i bardziej intensywnym. Dowiedz się, do czego służy oporowy strój kąpielowy i jak możesz go wykorzystać podczas treningu.
Firma Matuska Dena została założona już w 1990 r. Od początku była ukierunkowana na produkcję akcesoriów pływackich i sportowych. Marka ta ma iście czeskie pochodzenie i ponad 20 letnią tradycję w dostarczaniu na rynek artykułów ratowniczych i pływackich takich jak deski, rękawki czy inne przedmioty wykonanych z lekkiego polyetylenu.
WięcejWybierz wersję