Bezpłatna wymiana i zwrot do 30 dni
Największy asortyment dla pływaków
Jesteśmy ekspertami w pływaniu

Botas

Pokaż 1-0 / 0
Wybrana kategoria jest pusta..

Czeska firma Botas została założona w 1949r pod nazwą Botana. Pierwotnie zajmowała się głównie produkcją męskiego obuwia oraz obuwia narciarskiego czy łyżwiarskiego. Z biegiem czasu i rozwoju, coraz większą uwagę zaczęto jednak poświęcać obuwiu sportowemu. Od roku 1963 firma istnieje pod nazwą BOTAS, która utworzona została ze skrótu BOTA-Sportovní oraz BOTA-Skuteč.

Obecnie firma specjalizuje się w produkcji obuwia sportowego, przede wszystkim halowego. Przykładowo buty marki BOTAS do siatkonogi są uznawane na całym świecie. Oprócz butów do siatkonogi, sprzedawane są również buty do siatkówki, piłki ręcznej, tenisa, squasha, piłki nożnej oraz do sportów zimowych takich jak łyżwiarstwo, narciarstwo czy hokej.

Wzmienić należy również fakt, że w 2008 r firma Botas zdobyła pierwsze miejsce w europejskim konkursie designu ED-Awards oraz wiele innych nagród, na czele z uzyskaniem tytułu Czeskiego Producenta Roku 2009, która przydzielana jest przez Czeską Akademię Designu, za projekt limitowanej kolekcji obuwia Botas classic 66.