Nasza historia

Mała firma, która rozrosła się na cały świat
Firma została założona w 2008r. w Pradze przez młodego sportowca i pływaka Vojtěcha Krapítka. Pierwotna nazwa “Sportex” używana była na czeskim rynku, natomiast za granicą sklep znany był jako “Sporteon”. Na początku założyciel chciał przede wszystkim inspirować innych do pływania i uprawiania sportu, prowadzenia zdrowego trybu życia i zwrócić uwagę na zalety pływania. Ta idea pozostała głównym celem sklepu do dziś, ponieważ staramy się przede wszystkim edukować naszych klientów.
 
 
Team Swimaholic złożony jest z kilku sportowych entuzjastów, którzy dzielą się swoją wiedzą o sporcie i pomagają klientom przy wyborze sprzętu pływackiego potrzebnego od pierwszych lekcji. Z biegiem lat, mały czeski sklepik rozrósł się i stał się większym, międzynarodowym sklepem skupionym głównie na pływaniu. Prezentuje pływanie jako ciekawy sport, który może uprawiać każdy. Dzieli się wiedzą profesjonalistów, radami i wskazówkami, jak zacząć pływać i mieć zdrowe ciało, jak nauczyć się poprawnej techniki pływania oraz oferuje wszystkim pływakom odpowiedni sprzęt potrzebny podczas treningów i zawodów.
 
 
 
Początek roku 2020 nie był tylko czasem Covidu, ale również momentem zmiany nazwy na Swimaholic. Nazwa ta lepiej oddaje nasz cel, charakter i rozwój w ostatnich latach. Jesteśmy certyfikowanymi dystrybutorami, sprzedajemy wyłącznie oryginalny sprzęt marek znanych na całym świecie. Współpracujemy z kilkoma pływakami olimpijskimi, którzy są dowodem na to, że oferowane przez nas produkty są najwyższej jakości.
 
 
Swimaholic to nie tylko sprzedaż on-line. Posiadamy również trzy sklepy stacjonarne w Czechach (Praga, Brno i Pilzno). W ofercie posiadamy produkty wszystkich światowych pływackich marek, jednak nasz dział rozwoju pracuje również nad własnymi produktami pod marką Swimaholic, abyśmy mogli spełnić oczekiwania wszystkich pływaków.
 

 
Nasz dział kreatywny zawsze obserwuje potrzeby naszych klientów i wychodzi im naprzeciw. Jest to związane również z faktem, że na tyle, na ile to możliwe, staramy się być ekologiczną firmą. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie również produkty z serii ECO z recyklowanych śmieci PCV wydobytych z morza, a zamówienia wysyłamy w opakowaniach, które można użyć ponownie. Na wiele sposobów staramy się pomagać, aby nasza planeta pozostała na zawsze zielona. 
 
I pamiętajcie, LIFE IS COOL IN THE POOL 
 

Może Ci się również przydać