Dlaczego warto kupić klips na nos do pływania?

Strój kąpielowy, czepek i okularki. To trzy rzeczy, które najczęściej bierzesz ze sobą do wody. Jest jeszcze jeden gadżet, który zapewnia efektywny i urozmaicony trening pływacki, a jest nim klips na nos. Czy należysz do osób, które lubią mieć suchy nos?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w klips na nos?

Nos pełen chlorowanej wody, z którą nie możesz sobie poradzić, może sprawić, że pływanie będzie frustrujące. Prawidłowa technika pływania i oddychania to podstawa, aby utrzymać wodę z dala od nosa. Dlatego warto mieć klips na nos w swoim zestawie pływackim. Nie jest prawdą, że klipsy przeznaczone są tylko dla aquabellas, widzimy je również u pływaków na IO.

Pokonaj alergie i kichanie

Jeśli po pływaniu regularnie dokucza ci kichanie i ból gardła, koniecznie udaj się do lekarza i zapytaj, czy nie jest to przypadkiem alergia na chlor. To może być przyczyną twoich problemów. Skuteczną pomocą w walce z alergią na chlor są właśnie klipsy na nos. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Bez obaw możesz wykonywać ulubione nawroty, obroty czy pływać pod wodą. Klips jest często używany podczas nauki prawidłowego nawrotu i falowania podczas pływania strzałką.

 

Niektórzy pływacy na wodach otwartych regularnie skarżą się na przeziębienie, które utrzymuje się przez wiele godzin po pływaniu, a pływacy morscy mogą nawet mieć niepożądane reakcje na sól. Dlatego klips na nos może złagodzić kichanie po pływaniu, które może być spowodowane przez chemikalia, chlor, brud lub bakterie, które podrażniają nos.

Właściwy wybór i wygoda

Założenie klipsa oznacza, że nie można wydychać powietrza przez nos, co ogranicza wydajność. Uważaj, aby nie wstrzymywać oddechu, klips może sprawić, że będziesz miał takie tendencje. Chociaż klipsy na nos są uniwersalne, nie każdy jest taki sam. Najważniejsze jest, aby klips mocno trzymał nos, bez bólu i nie ocierał. Może Ci się również przydać