Radzimy

Pomysły na świąteczne prezenty dla pływaków

21.11.2023 Radzimy

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego mamy kilka inspiracji na najlepsze prezenty świąteczne dla pływaków. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące prezentów dla mężczyzn, kobiet i dzieci, praktycznych i uniwersalnych prezentów, które spodobają się każdemu.

7 zasad bezpiecznego hartowania

20.11.2023 Radzimy

Zaczynamy! Na zewnątrz robi się zimno, a to oznacza jedno. Nadszedł sezon hartowania! Lubisz pływać na świeżym powietrzu i chciałbyś zacząć się hartować? Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Hartowanie się jest zdrowe, ale trzeba wiedzieć, jak to robić właściwie - tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Zastanawiasz się od czego zacząć? Mamy dla Ciebie kilka dobrych wskazówek.

Pić albo nie pić? To pytanie dotyczy również pływaków.

4.11.2023 Radzimy

Czy zabierasz na basen butelkę z wodą? A jeśli tak, to jak często sięgasz po nią podczas treningu? Może Cię to zaskoczyć, ale wielu pływaków w ogóle nie bierze pod uwagę picia. A przecież ryzyko odwodnienia czai się nawet w basenie pełnym wody...

Jak wybrać strój kąpielowy do wyścigów?

18.8.2023 Radzimy

Sezon wyścigów pływackich w pełni, a to oznacza jedno. Wyścigowe stroje kąpielowe. Prawdopodobnie są one małym skarbem każdego pływaka i ostatnim elementem układanki zapewniającym dobre wyniki. Jak więc wybrać wyścigowy strój kąpielowy, na co zwrócić uwagę, a co nie jest istotne? 

Jak wybrać piankę do pływania?

18.8.2023 Radzimy

Gdy woda na zewnątrz staje się coraz zimniejsza, musisz być odpowiednio wyposażony. Oprócz silnej woli, będziesz potrzebował neoprenowy sprzęt, a w szczególności piankę, która pomoże Ci czerpać radość z pływania. Przyjrzyjmy się wspólnie kilku wskazówkom, jak wybrać tę właściwą.

Jak wybrać strój kąpielowy dla niemowlaka?

18.8.2023 Radzimy

 

Najczęstszym pytaniem przed rozpoczęciem pływania z małymi dziećmi jest wybór odpowiedniego stroju kąpielowego lub pieluchy do pływania. Jaka możliwość jest najlepsza? Czy dziecku będzie się lepiej pływało w pieluszce czy w stroju kąpielowym?

Jak korzystać z anti-fog?

18.8.2023 Radzimy

Czy wmawiasz sobie, że bez względu na to, co nosisz, twoje okulary pływackie i tak z czasem zaparują? Oto wskazówka, jak poradzić sobie z tym problemem!

Jaki jest cel stosowania oporowych strojów kąpielowych?

18.8.2023 Radzimy

Jak sama nazwa wskazuje, oporowe stroje kąpielowe zwiększają opór wody, czyniąc trening trudniejszym i bardziej intensywnym. Dowiedz się, do czego służy oporowy strój kąpielowy i jak możesz go wykorzystać podczas treningu.

Do czego służy ósemka do pływania?

18.8.2023 Radzimy

I oczywiście nie mówimy tutaj o cyfrze „osiem”, ale o ósemce pływackiej inaczej pullbuoy, którą używa się do treningu ramion w kraulu, kiedy to umieszcza się ją między nogami pływaka. Im bliżej środka ciała pływaka znajduje się ósemka, tym łatwiej jest wykonać ćwiczenie. Dowiedz się więcej na temat tej popularnej pomocy pływackiej.

Do czego służy deska do pływania?

18.8.2023 Radzimy

Deska do pływania to wszechstronne narzędzie do treningu pływackiego. Mogą z nią pływać zarówno dzieci, jak i dorośli, a dzięki różnym wariantom można z jej pomocą trenować wszystkie style pływackie. Deska do pływania jest świetnym dodatkiem do treningu pływackiego dla początkujących, którzy dopiero uczą się podstaw, a także dla wyczynowych pływaków, którzy doskonalą swoją technikę pływania.

Jak wybrać łapki do pływania?

Łapki do pływania to świetny sprzęt, który pozwoli ci urozmaicić trening, poprawić technikę i wzmocnić górne partie mięśni. Istnieje jednak kilka rodzajów łapek - zobacz, po które z nich sięgać na początku przygody z pływaniem, a po które jako doświadczony pływak. Jakie są rodzaje i czym się różnią?

Jak wybrać fajkę do pływania?

16.6.2023 Radzimy
Fajka do pływania coraz częściej pojawia się na basenach, ponieważ staje się bardzo popularnym narzędziem wspomagającym pływanie i trening. Jednak nadal istnieje kilka pytań, które warto wyjaśnić przed zakupem.

Może Ci się również przydać