Radzimy

Jak dbać o piankę neoprenową?

Jeśli inwestujesz dużo pieniędzy w piankę, warto wiedzieć, co zrobić, aby służyła jak najdłużej. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak przedłużyć jej żywotność.

Jak dbać o deskę do pływania i ósemkę?

W rzeczywistości właściwości funkcjonalne desek do pływania i ósemek nie mogą być zagrożone, ponieważ dzięki zastosowanym materiałom nadal będą miały zdolność pływania i unoszenia się na wodzie. Kto jednak chciałby przychodzić na basen z deską, która wygląda, jakby wiele przeszła?

Jak dbać o fajkę do nurkowania?

Fajka do nurkowania, podobnie jak inne akcesoria i sprzęt do pływania, wymaga określonej pielęgnacji, aby długo spełniała swoją funkcję. Ważne jest, aby przechowywać ją w suchym i ciemnym miejscu. A czego jeszcze potrzebuje?

Arena świętuje swoje 50-lecie nową kolekcją strojów kąpielowych pełną innowacji, wyprodukowaną w duchu zrównoważonego rozwoju.

Pływanie to jeden z najpiękniejszych i najzdrowszych sportów. Aby w pełni cieszyć się sezonem pływackim, nieodzowne jest noszenie wysokiej jakości, wygodnych strojów kąpielowych. W tym momencie pojawia się nowa kolekcja Arena - "50th Anniversary Collection".

Jak dbać o czepek pływacki?

Zwykły czepek pływacki również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Należy do najczęściej wymienianych elementów sprzętu pływackiego. Nieustanne rozciąganie, zakładanie i wystawianie na działanie chloru i promieni słonecznych powoduje, że czepek nie wytrzymuje dłużej niż kilka miesięcy. Po tym wszystkim po prostu się rozpadnie lub rozerwie. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby przedłużyć żywotność swojego czepka. W nagrodę twój czepek będzie twoim towarzyszem przez wiele kilometrów pływania.

Jak wybrać czepek pływacki?

Czepek pływacki to niezawodny towarzysz wszystkich pływaków, niezależnie od stopnia zaawansowania. Już dawno nie obowiązuje zasada, że kto pływa z czepkiem, musi być zawodowym pływakiem. Istnieje wiele rodzajów czepków pływackich, wykonanych z różnych materiałów, w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Sprawdźmy, dlaczego warto mieć czepek i jak wybrać odpowiedni.

Jak dbać o kostium kąpielowy?

Kostiumy kąpielowe, tak jak inne ubrania, mają specjalne wymagania dotyczące pielęgnacji i prania. Sprawdź, jak dbać o swój nowy strój kąpielowy, aby służył jak najdłużej i zachował swoje właściwości. Dzięki właściwej pielęgnacji twój strój kąpielowy będzie przez długi czas tak samo mocny i pięknie zabarwiony, jak w momencie zakupu.

Jak dbać o okulary pływackie

Właśnie przepłynąłeś pierwsze baseny z nowymi okularami i nie możesz przestać zachwycać się, jak pięknie leżą i jak dobrze przez nie widzisz? Jeżeli chcesz, aby tak zostało jak najdłużej, należy okularom poświęcić odpowiednią uwagę. Sprawdź, jak właściwie dbać o swoje okulary pływackie.

Jak wybrać okulary do pływania

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie okulary do pływania? W naszym artykule dowiesz się, jak postępować podczas wyboru oraz jakie są możliwości wyboru okularów pływackich. Istnieje wiele rodzajów okularów, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji, więc nie jest łatwy. Jednak z naszych doświadczeń wybierzemy i opiszemy najpopularniejsze modele okularów, z którymi mamy najlepsze doświadczenia.

Pływanie w czasie ciąży

2.6.2022 Radzimy
 
Kiedy zachodzimy w ciążę, zmienia się nasze życie, nasze ciało, a nawet styl życia. Znajdujemy się w sytuacji, w której musimy zwolnić tempo i zrelaksować się tak bardzo, jak to tylko możliwe. W czasie ciąży, oprócz zdrowych nawyków żywieniowych, powinniśmy często ćwiczyć, ale kiedy brzuszek zaczyna rosnąć, jest to coraz trudniejsze. Dlatego z własnego doświadczenia polecam pływanie.

Plan treningowy dla początkujących

6.4.2022 Radzimy
Czy chciałbyś zacząć pływać? A może pływasz już dłużej i chcesz podnieść poziom zaawansowania w treningu? Być może Twoje możliwości czasowe nie pozwalają Ci na udział w zajęciach grupy pływackiej pod opieką trenera? Nie martw się! 
Przygotowaliśmy plan treningowy, który jest odpowiedni dla początkujących lub pływaków, którzy chcą nadać swoim zwykłym treningom odpowiednią strukturę.

Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed pływaniem?

7.3.2022 Radzimy
Wszyscy dobrze to znamy, budzimy się o 5 rano, szybko wyskakujemy z łóżka, w międzyczasie pakujemy przynajmniej małe śniadanie i ruszamy na basen. Wyjście z basenu, szybki prysznic i rozpoczęcie nowego dnia, czy to w pracy, czy w szkole.

Może Ci się również przydać