Jak otestowałyśmy

W jedno majowe popołudnie zdecydowałyśmy się na wypróbowanie Endless Pool Fitness Systems E500, jest to nowoczesny basen do pływania pod prąd. Lucka jako pływak zawodowiec, a ja jako pływak początkujący. Pogoda była piękna i pływanie również było wspaniałe, było to dla nas świetne przeżycie! Zapraszamy do zapoznania się z tematem i opisem, jak taki basen wygląda i jak działa.


 

W mieście Kostelec nad Labem czekał już na nas uśmiechnięty pan Honza Culek, pracujący w Galerii jacuzzi, a to dlatego, że ten basen jest jednym z wielu innych basenów prezenowanych w showparku. Tam już na nas czekał przygotowany Endless Pool Fitness Systems E500. Basen ma rozmiary 460 x 230 x 150 cm, dzięki czemu może się zmieścić w prawie każdym ogrodzie. Basen pomieści 6 560 litrów wody, tak więc naprawdę można sobie w nim popływać!


 

Woda płynie pod prąd dzięki silikowi Endless Pools Swim Machine, który zasilany jest siłą hydrauliczną. Silnik wytwarza jednolity prąd wody, który jest szerszy niż pływająca osoba i głębszy, niż szerokość ruchów podczas pływania. Prąd jest naprawdę stały i nie tworzą się żadne fale. Właściwie to pływa się w nim jak w rzece tylko że pod prąd. Prąd można regulować pilotem wybierając również odpowiednią moc. Nastawienie siły prądu wody w Swim Machine jest możliwe spoód 52 krokóę, od tempa 5:33 min/100 metrów ( swobodne pływanie żabką), aż do tempa 1:14/100 metrów. Dlatego basen ten jest naprawdę dobry i może być dla każdego!

Dzięki automatycznemu całorocznemu ogrzewaniu wody oraz dzięki szczelnemu przykryciu, woda w basenie Endless Pool Fitness System była przyjemnie ciepła, dlatego szybko założyłyśmy stroje kąpielowe i wskoczyłyśmy do wody.


 

„Ja osobiście byłam z pływania zachwycona! To nie jest tak, że od razu trzeba po wejściu do wody zacząć pływać. Jak weszłam do basenu Endless Pool Fitness Systems po raz pierwszy, chwilkę trwało zanim złapałam równowagę. Trzeba złapać dobre tempo i dostosować się do siły wody płynącej pod prąd, znaleźć też taką pozycję, w której ciało najlepiej się porusza. Ale na to potrzebujecie kilka pierwszych minut, następnie spokojnie można zacząć pływać“ – zachwala Lucka.

„Basen jest rewelacyjny do pływania kraulem! Z kolei jak pływałam żabką, to musiałam troszkę uważać na szerokość ulożenia nóg, ponieważ czasami zachaczyłam o ściany basenu. Pływania stylem na plecach nie sprawdzałam, więc cięzko mi w tej chwili powiedzieć, co by trzeba było zrobić, żeby utrzymać pozycję pośrodku basenu. Z kolei do pływania z pomocnym sprzętem to jest świetne rozwiązanie. Deski, płetwy, deseczki na ręce, wszystko można wykorzystać“ – ocenia Lucka z punktu widzenia pływaczki, po czym dodaje, „Ale nejlepsze w tym wszystkim było to, że mogłam sama sobie popływać nie omijając innych osób, nie robiąc slalomu, niemając strachu, że na kogoś wpadnę, cała przestrzeń była tylko i wyłącznie dla mnie! Poza tym do basenu schodzi się po wygodnych schodkach oraz można też nastawić sobie temperaturę wody“.


 

Ale uwaga, basen Endless Pool Fitness Systém E500, nie jest tylko dla zawodowych pływaków! Przy wolniejszym prądzie mogą w nim śmiało pływać i osoby początkujące, a to ja mogę potwierdzić, bo sprawdziłam to własnej skórze! J Tempo pływania trzeba dostosować do prędkości prądu wody, dobre jest patrzeć na jeden punkt pod sobą. Jak tylko dostosujemy się do danego tempa, wystarczy je potem utrzymywać takie samo i spokojnie pływać, woda faluje z wami i obok was i jest to naprawdę przyjemne. J Oczywiście byłyśmy ciekawe i innych zastosowań, dlatego skorzystałyśmy z możliwości przywiązania pasem, który jest na elastycznej gumie, a który jest przymocowany na końcu basenu. Wystarczy się przywiązać i pływając starać się przerwać gumę, na której jesteście przyczepieni. Umocowanie jest też dobre dla osób, które potrzebują pomóc z utrzymaniem się pośrodku basenu pływając pod prąd.


 

Kolejną ciekawostką basenu Endless Pool Fitness Systém E500 jest wbudowany pas do biegania. Bieganie w wodzie? I tego musiałyśmy wypróbować! Myślę, że bieganie w wodzie świetnie chroni stawy przed urazami, dlatego i ja biegnąc czułam się lekka jak jakaś nimfa. Woda unosi do góry, dlatego naprawdę nie było czuć podłoża. Szybkość pasu również można regulować pilotem, a to w granicach parametrów od 0,2 km/godz. do 9 km/godz. Jeśli jednocześnie wpuścicie wodę pod prąd, to to jest dopiero intensywny trening :-)


 

No ale jeśli i to by było dla was mało, basen Fitness Systém potrafi nawet być wioślarskim trenażerem! Może nie wiecie, ale machać rękoma, siedząc jednocześnie w nagrzanej wodzie, mieć nad głową słoneczko, to to jest naprawdę bardzo przyjemne doznanie :-)


 

Ale to jeszcze nie koniec, bo to nie wszystko, co oferuje Endless Pool Fitness Systém E500! Mianowicie można też sobie włączyć jacuzzi dla trzech osób i na przykład po ciężkim treningu się relaksować. Jeśli lubicie wieczorny trening czy romantycze chwile, to można sobie dodatkowo włączyć wielokolorowe światła LED, punktowe i wewnętrzne. Ale o tym oraz o innych atrybutach możecie sobie przeczytać na stronach internetowych Endless Pool Fitness Systém.

Jeśli chodzi o ogólne wrażenia, tak taki basen to jest strzał w dziesiątkę! Zwłaszcza jak nie macie na ogrodzie miejsca na normalny basen, tak basen Endless Pool Fitness Systém E500 jest naprawdę świetnym rozwiązaniem!

Sport to zdrowie!

 Może Ci się również przydać