Jak wybrać strój kąpielowy dla niemowlaka?

 

Najczęstszym pytaniem przed rozpoczęciem pływania z małymi dziećmi jest wybór odpowiedniego stroju kąpielowego lub pieluchy do pływania. Jaka możliwość jest najlepsza? Czy dziecku będzie się lepiej pływało w pieluszce czy w stroju kąpielowym?

Dlaczego warto wybrać strój piankowy zamiast pieluchy?

Wyjaśnienie jest bardzo proste. Pieluszka, w odróżnieniu od stroju kąpielowego, nasiąka wodą i staje się ciężka. Sprawia, że dziecko jest bardziej zanurzone, a jego środek ciężkości przesuwa się nienaturalnie do obszaru, w którym znajduje się ciężka pieluszka.  Oznacza to, że nie osiąga ono prawidłowej pozycji ciała. W przypadku neoprenowych strojów kąpielowych jest odwrotnie. Środek ciężkości dziecka jest rozmieszczony prawidłowo, co pozwala rozwijać właściwą technikę pływania.
 

Czy stroje kąpielowe poradzą sobie z dużą "niespodzianką"?

W przypadku niemowląt i małych dzieci ważne jest, aby wybrać strój kąpielowy, który uniemożliwi wypadnięcie "niespodzianki" do basenu, dzięki czemu ty i twoje dziecko będziecie mogli cieszyć się beztroską kąpielą. Stroje kąpielowe Splash About i Swimaholic idealnie spełniają te wymagania. Pod te stroje kąpielowe nie trzeba zakładać pieluchy i byłoby to raczej niepożądane. Z kolei stroje kąpielowe Finis trzeba łączyć z pieluszką dla niemowląt ze względu na ryzyko wystąpienia większych problemów.

Stroje kąpielowe z wkładką Duo

Dzięki wewnętrznej wszytej wkładce wykonanej z dodatkiem srebra, stroje kąpielowe duo zapewniają najwyższą ochronę przed bakteriami, grzybami, patogenami, wirusami i pasożytami. Srebro wzmacnia antybakteryjne działanie chloru w wodzie. Ponadto wewnętrzna wkładka jest bardzo delikatna dla skóry niemowląt.
 

Jak wygląda sprawa ze strojem kąpielowym i małą "niespodzianką"?

Wciąż wspominamy tylko o dużej „niespodziance” a co z tą małą? Strój kąpielowy Splash About i Swimaholic jest wykonany z neoprenu, dzięki czemu dziecku jest nawet trochę cieplej. Neopren w 60% przepuszcza mocz. Ale to nie szkodzi, ponieważ chlor w basenach sobie z tym poradzi.
 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Stroje kąpielowe dla dzieci należy wybierać zgodnie z tabelą rozmiarów. Ważniejsze od wieku są wymiary w talii i udach. Wybierz strój kąpielowy, który jest akurat a nie większy z nadzieją, że dziecko z niego dorośnie. W takim wypadku istnieje bowiem ryzyko, że zbyt luźny strój kąpielowy nie utrzyma zawartości prawidłowo wewnątrz stroju.  
 

Wskazówka na zakończenie:

Wybierz również odpowiedni sprzęt do pierwszych kąpieli dla swojego małego pływaka.


Może Ci się również przydać