Wielkie porównanie plecaków do pływania

Szukasz plecaka, który będzie służył nie tylko podczas zawodów, ale także na treningi, do wygodnego przenoszenia sprzętu pływackiego? Marki takie jak TYR, Arena, a nawet Speedo mają świetne plecaki przeznaczone do tych celów, ale który jest najlepszy, największy lub ma najwięcej kieszeni? Wybraliśmy 5 plecaków takich marek jak Arena, TYR, Speedo, Mad Wave i Finis i daliśmy je naszej Basi do porównania i przetestowania. I oczywiście znaleźliśmy jednoznacznego zwycięzcę. Który z nich to był? Przeczytaj tutaj!

Finis Team Backpack 2.0

Mad Wave Lane 70 backpack

Speedo Teamster 2.0 Rucksack 35 litrů

Arena Team Backpack 45

Tyr Alliance Team Backpack 45L

Do porównania podeszłam praktycznie, próbując spakować się w każdy nich na trening. Wszystkie plecaki pomieściły moje płetwy, rurkę, deskę do pływania, ósemkę, łapki i pozostały sprzęt pływacki.

Najwygodniej spakowałam się w plecak Arena Team Backpack 45 i Tyr Alliance Team Backpack 45L. Oba plecaki mają wystarczająco dużą kieszeń główną i sporą liczbę mniejszych kieszonek. Plecak Tyr ma wygodniejszą kieszeń na buty w porównaniu z plecakiem Arena. Ich objętość pozwala spakować się do nich także na długi weekend.

Gdybym zestawiła ze sobą plecak Speedo Teamster 2.0 Rucksack 35 litrów i plecak Finis Team Backpack 2.0, poleciłabym każdy z nich innemu nabywcy. Plecak marki Finis poleciłabym pływakom, którzy będą z nim chodzić również do pracy. Jego elegancki wygląd na to pozwala. Z drugiej strony plecak Speedo wygląda bardziej sportowo, wizualnie jest mniejszy, ale nie objętościowo. Poleciłabym ten plecak dzieciom. Plecak będzie ładnie leżał na plecach dziecka i nie będzie wyglądał na zbyt duży. Jednocześnie zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mają do wyboru z wielu kolorów i wzorów.

Plecak Mad Wave to objętościowy złoty środek. Ma wystarczającą liczbę kieszeni i jest dostępny w wielu kombinacjach kolorystycznych. Nie polecałabym jednak tego plecaka dla dzieci, ponieważ jest dość ciężki.

Biorąc pod uwagę wszystkie plecaki i porównując je pod względem stosunku ceny do jakości, zdecydowanie wybrałabym Arena Team Backpack 45. Ze wszystkich porównywanych plecaków jest najtańszy, a do tego bardzo praktyczny! Jednocześnie zawiera niespodziankę w postaci małego worka, który może być używany oddzielnie.

Zestawienie według ceny / pojemności / dodatkowych parametrów

Finis

Cena: 340,90 Zł

Pojemność: 35 litrów

+: elegancki wygląd, karabinek

Mad Wave

Cena: 426,20 Zł

Pojemność: 40 litrów

+: kieszeń na okularki, szeroko otwierana kieszeń główna

Speedo

Cena: 323,80 Zł

Pojemność: 35 litrów

+: rozmiar i konstrukcja odpowiednia również dla dzieci, wiele kolorów do wyboru

Arena

Cena: 298,30 Zł

Pojemność: 45 litrów

+: wiele kieszeni, przestronny, karabinki

Tyr

Cena: 332,40 Zł

Pojemność: 45 litrów

+: wiele kieszeni, duża kieszeń na buty, karabinkiMoże Ci się również przydać