Zagadka dziecięcych monopłetw rozwiązana!

Przez ostatni dni nie mogliśmy się nadziwić, dlaczego monopłetwy dla dzieci znikają nam z magazynu z prędkością światła. Dlaczego właśnie ten produkt dostał się na dziecięcą listę wakacyjnych życzeń?  Czy w mediach pojawiła się jakaś światowa kampania reklamująca płetwy, o której nic nie wiemy?  Odpowiedzi nam udzieliła jedna mama, która niosła te płetwy do kasy.

„ To ten serial, który leci w telewizji, Starczy dodać wody, chyba taki tytuł. To o trzech koleżankach, które są morskimi syrenami. Nasza mała Zuzia ciągle to ogląda i marzyła, aby popływać w basenie  z taką płetwą, no właśnie, wiecie jakie są dzieci ;-)”

 Wiemy doskonale! ;-) I radość jaką sprawiają im zabawy w wodzie, to dla nas wielka inspiracja. 

I dlatego mamy kilka dobrych rad dla małych (i trochę starszych) syrenek morskich, aby z przyjemnością mogły korzystać ze swoich płetw. 

Chwilę przed tym, zanim założycie płetwy

Dziecięca monopłetwa to nie tylko zabawka, ale doskonały pomocnik na basenie. Zdecydowanie przed zakupem warto przekonać się czy Twoja mała morska syrenka ( lub syren) nie boi się pływać pod wodą i potrafi wykonać podstawowy delfinowego kopnięcia - bez korzystania z płetw. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się synchronizować ruchy nóg, a inne maluchy takie kopnięcia łapią w locie. Obowiązuje jedna zasada, dziecko powinno założyć płetwy dopiero w momencie, gdy czuje się w wodzie pewniej i bez nich. Zasady tej powinni przestrzegać i dorośli, ponieważ basen to nie jest dobre miejsce na nieprzemyślane eksperymenty.

Jeżeli nie macie wsparcia trenera pływania, który by udzielił wskazówek dotyczących doskonalenia stylu, spróbujcie się przyjrzeć  kopnięciu delfina  na krótkim filmie, a następnie z dziećmi spróbować to powtórzyć na basenie. Filmik instruktażowy w zwolnionym tempie  nauczy prawidłowych ruchów ciała. 

But - ważna rzecz

Dziecięca monopłetwa Finis Mermaid Swim Fin „rosną” razem z dzieckiem, rozmiar można dowolnie regulować od 33 do 39 EU. Dla starszych dzieci i nastolatków proponujemy model Finis Aquarius Fin z butem w rozmiarze 36-43 EU. Rodzeństwo może bez problemu wymieniać się sprzętem, rozmiar można szybko dopasować. Jeżeli pomimo starannego dopasowania, but nie leży idealnie, gorąco polecamy nałożyć neoprenowe skarpety lub polo skarpetki, a następnie płetwy. Sprzęt dobrze trzyma się nogi dziecka, jak i dorosłego, jedynie korzystać! 

Co jeszcze doceni mała syrenka ?

Musimy Cię ostrzec - istnieje możliwość, że Twoje dziecko pokocha monopłetwę tak mocno, że wyciągnięcie go z basenu stanie się wyzwaniem. Ale to jedynie powód do radości :-) W przypadku, że Twój maluch stanie się miłośnikiem pływania pod powierzchnią wody, możesz go wyposażyć w czołową rurkę do pływania. Dzięki niej Twój junior będzie mógł korzystać z podwodnych uroków bez przerwy na łapanie oddechu. 

Klasycznym dodatkiem dla młodego nurka będą wysokiej jakości okulary do pływania. To znaczy takie, które doskonale przylegają do twarzy, dzieci mogę nałożyć je samodzielnie i wyraźnie widzą podwodny świat. Okulary już prezentowaliśmy w naszym artykule o pływaniu w morzu, zerknij i zainspiruj się ;-)

Za granicami tysiące pasjonatów interesuje się syrenami morskimi - między nimi znajdziemy małe dzieci, dorosłych, panie, a również panów. Na płetwy nakładają modne kostiumy, malują się i tak przygotowani uczestniczą w grupowych spotkaniach. Na jedno z wielu organizowanych spotkań możesz rzucić okiem poniżej, w dołączonym krótkim filmiku, czyż to nie piękne widowisko? ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=TAJNg4Jcdoo

 

Zobaczymy, czy ten trend zapanuje i u nas. My jesteśmy zdecydowanie na tak: „Syreny morskie do basenów”! 

 

AniaFinis Footbooties
S
M
L
Finis Footbooties
68,78 Zł
Wyślemy do 5 dni
Finis Skin Socks
S
M
L
Finis Skin Socks
86,02 Zł
Warianty są dostępne

Może Ci się również przydać