Jak dbać o piankę neoprenową?

Jeśli inwestujesz dużo pieniędzy w piankę, warto wiedzieć, co zrobić, aby służyła jak najdłużej. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak przedłużyć jej żywotność.

Jak prawidłowo dbać o piankę?

Już przy zakupie pianki warto wiedzieć, co zrobić, by służyła ona przez długi czas. Prawdopodobnie dla każdego jest oczywiste, że wymaga serwisowania i właściwego obchodzenia się z nią. 
 
Po każdym użyciu przepłucz piankę czystą, letnią wodą. Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się soli, chloru czy innych zanieczyszczeń z wód naturalnych. Jeśli używasz specjalnych produktów do pianek, pamiętaj, aby po czyszczeniu ponownie dokładnie spłukać je czystą, letnią wodą.
 
 

Jak nie postępować z pianką?

Nigdy nie susz pianki na słońcu! Aby zachować elastyczność i wszystkie właściwości, należy suszyć kombinezon złożony na pół, na lewą stronę i w zacienionym, suchym miejscu. Pamiętaj, aby po wysuszeniu odwrócić kombinezon na drugą stronę, aby wyschnął prawidłowo również na zewnątrz i nie stęchł.
 
Podczas zdejmowania kombinezonu nie spiesz się i nie stawaj na innej części kombinezonu, aby przyspieszyć zdejmowanie - nie opłaca się to na dłuższą metę i skraca żywotność materiału. Nie musimy chyba przypominać, że pianka neoprenowa źle znosi pranie w pralkach, prasowanie i suszenie w suszarkach.
 

Wskazówka na zakończenie:

 
Używaj SBR Trislide dla ułatwienia zakładania i zdejmowania.


Może Ci się również przydać