Jak wybrać pas do pływania?

Jeżeli chcemy nauczyć dziecko pływać, najlepiej sięgnąć po pas pływacki. Świetną jego zaletą jest to, że w razie potrzeby można go łatwo zacisnąć wokół ciała małego pływaka za pomocą klamry i w ten sposób dopasować. W kółku do pływania dziecko balansuje podczas pływania i może się łatwo z niego wyśliznąć lub przewrócić. Dlatego pasy do pływania są bezpieczniejsze niż koła.

Z czego wykonane są pasy do pływania?

Pas do pływania jest wykonany z miękkiej pianki, która unosi się na wodzie. Klasyczny pas składa się z małych trójkątnych elementów, dzięki czemu nie przeszkadza podczas pływania. Łatwo się go zakłada i zapina przy pomocy klamry, którą wystarczy zapiąć i zacisnąć, aby ciasno owijał się wokół ciała małego pływaka.
 

Czy pływać tylko z pasem, czy również z rękawkami?

 
Pas do pływania można łączyć z rękawkami lub kółkami z pianki, które zakładamy na rączki dziecka. Połączenie pasa do pływania i rękawków jest doskonałym zabezpieczeniem przed otoczeniem się dziecka w wodzie, gdy rękawki unoszą górną połowę ciała. Rękawki lub kółka są najbardziej potrzebne, gdy dziecko nie jest jeszcze w stanie utrzymać głowy nad wodą. Daje mu to większe poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy kontakt z wodą :-).
 

Jaki rodzaj pasa do pływania wybrać?

Istnieje kilka rodzajów pasów do pływania, ale najbardziej odpowiedni i popularny jest klasyczny pas do pływania złożony z elementów z pianki. Części można stopniowo zdejmować lub dodawać w zależności od sprawności pływaka. Dzięki temu nadaje się do nauki pływania nawet dla najmniejszych dzieci, zwłaszcza że podczas korzystania z niego dziecko jest utrzymywane w prawidłowej pozycji pływackiej, a pływanie staje się dla niego bardziej naturalne.
 

Jak wybrać pas do pływania w zależności od rozmiaru?

 
Wartości podane dla pasów do pływania 850, 1000 i 1300 to liczby wskazujące nie tylko długość paska w milimetrach, ale także liczbę elementów nośnych (9, 11, 13):
 
- Najmniejszy pas 850 jest odpowiedni dla dzieci w wieku do 3 lat.
- Średni pas 1000 jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
- Największy pas 1300 jest odpowiedni dla dzieci w wieku 6 lat i starszych.
 
 

WSKAZÓWKA na zakończenie:

 
- Jeśli chcesz kupić jeden pas do pływania, który będzie rósł wraz z dzieckiem, zaleca się wybranie pasa do pływania w większym rozmiarze. Elementy pasa do pływania można zdejmować i dodawać w razie potrzeby.


Może Ci się również przydać