Okularki pływackie Biofuse 2.0 są odpowiednie dla każdego pływaka, niezależnie od doświadczenia i płci. Ale jak się w nich pływa?
Kiedy poszłam na basen, byłam ciekawa, czy w ogóle będą pasować na moją twarz. Okularki wydawały się dość duże, więc nie byłam pewna, czy będą się trzymać i czy nie będą przeciekać. Jednak wszystkie te obawy zniknęły w momencie, gdy założyłem je na basenie i przepłynąłem kilka metrów. Okularki pięknie przylegały do mojej twarzy, dopasowywały się do jej kształtu i nigdzie nie przeciekały. Wszystko to dzięki technologii Biofuse, która opiera się na zastosowaniu miękkich i elastycznych materiałów żelowych, które są uzupełnione solidną konstrukcją.
Co więcej, byłam mile zaskoczona widocznością, jaką miałam w tych okularkach pod wodą. Dzięki temu, że są większe, zyskałam lepsze widzenie peryferyjne i momentami miałam wrażenie, że nawet nie mam ich na twarzy. Na początku trochę obawiałam się niewymiennego noska, ponieważ mam węższy nos i często miałam problem z dopasowaniem okularków. Jednak to także nie stanowiło problemu, ponieważ dzięki swojej elastyczności dopasował się do mojego nosa, nigdzie nie uciskał i świetnie pasował.
W przeciwieństwie do swojej lustrzanej wersji, okulary te nie mają żadnego zabarwienia przed słońcem. Ale to nie szkodzi, ponieważ mają powłokę UV, więc możesz być pewien, że okulary będą chronić oczy przed słońcem. Ich małym minusem dla mnie osobiście jest to, że prawdopodobnie będziesz lekko mrużyć oczy podczas pływania na zewnątrz stylem grzbietowym. Ma to jednak również swoją zaletę. Ponieważ nie są przyciemniane, będziesz widzieć nieco wyraźniej na krytym basenie podczas wieczornego pływania. Jednak nie należy się obawiać pójścia w nich na odkryty basen lub otwartą wodę.
Ich szkła nie zaparują nawet podczas ciężkiego treningu. To duży plus, ponieważ nie trzeba co chwilę przecierać lub moczyć szkieł w wodzie. Okulary mają powłokę przeciwmgielną, która zapobiega parowaniu, dzięki czemu można cieszyć się pływaniem i dobrą widocznością.
Okularki mają regulowany gumowy pasek wokół głowy, który jest podzielony na dwie części. Jako pływaczka z długimi włosami naprawdę to doceniam, ponieważ mogę założyć gumkę wokół mojego koka i wiem, że nie będzie mnie nigdzie uciskać, a okulary będą pasować o wiele lepiej.
Fakt, że okulary są miękkie i wygodne sprawia, że oprócz standardowego treningu nadają się również do wyścigów triathlonowych. Podczas zawodów często można zostać uderzonym przez pływaka próbującego nas ominąć. Uderzenie będzie odczuwalne, ale silikonowe okularki nieco je zamortyzują i ból nie będzie tak duży.
Jakie są więc największe zalety Biofuse 2.0?
Technologia Biofuse opiera się na wykorzystaniu miękkich i elastycznych materiałów żelowych, które są uzupełnione sztywną konstrukcją. Technologia ta zapewnia wytrzymałość okularów i idealne przyleganie do twarzy. Uszczelka w okularach BioFuse jest głębsza i bardziej miękka niż ta zastosowana w przypadku klasycznych modeli. Okulary idealnie przylegają do nosa i policzków, co zwiększa komfort noszenia okularów i zmniejsza przepływ wody do okularów.
Uniwersalny rozmiar przeznaczony dla dorosłych.
Filtr UV chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych UVA i UVB, które mogą powodować uszkodzenie wzroku. Okulary są odpowiednie do pływania w basenie wewnętrznym i zewnętrznym.
Okulary mają szeroki kąt widzenia, co zapewnia większą powierzchnię widzenia i lepszą widoczność. Idealne do pływania na otwartych wodach lub do triathlonu.
Soczewki wewnątrz pokryte są warstwą Antifog, chroniącą przed parowaniem. Warstwa ta znacząco chroni okulary przed parą. Okulary pływackie zalecamy opłukać czystą wodą po pływaniu a przed schowaniem ich do ochronnego etui dokładnie wysuszyć. Nie wycieraj okularów żadnymi chusteczkami ani ich nie dotykaj, zniszczysz w ten sposób ochronę przeciwmgielną i okulary będą podatne na działanie pary wodnej.
Okulary pływackie mają na środku rozdwojony pasek, który rozdziela się na środku. Zaletą podwójnego paska jest lepsza obsługa i wygodniejsze ściąganie. Rozdwojony pasek lepiej trzyma okulary na głowie.
Okulary mają elastyczny nosek. Tego typu noski, nie można regulować. Oznacza to, że połączenie soczewek jest stałe. Elastyczny nosek jest jednak bardzo miękki, elastyczny i łatwo dostosowuje się do twarzy pływaka. Ponadto nie ma ryzyka utraty lub poluzowania się.
Jest zaprojektowany jako unisex.
Parametr | Opis |
---|---|
Materiał |
Termoplastyczny elastomer
Biofuse Poliwęglan Silikon |
Wiek | Dla dorosłych |
Soczewki |
UV Filtr
Szerokie pole widzenia Antifog |
Pasek | W środkowej części rozdwojony |
Część nosowa | Elastyczny |
Płeć | Unisex |
Kolor |
Niebieski
Czarny Przezroczysty Czerwony Biały Grafitowy Niebieski Zielony Czarny Niebieski |
Początek nowego roku to idealna okazja do zmiany stylu życia. Niektórzy chcą zacząć regularnie pływać, biegać lub ćwiczyć, a inni chcą się jedynie pozbyć złych nawyków żywieniowych po świętach.
Jeśli należysz do wiecznych początkujących, wiedz, że nie jesteś sam. Nawet zawodowi sportowcy walczą z motywacją i czasem z uprzedzeniami. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak wyjść poza własną strefę komfortu.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego mamy kilka inspiracji na najlepsze prezenty świąteczne dla pływaków. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące prezentów dla mężczyzn, kobiet i dzieci, praktycznych i uniwersalnych prezentów, które spodobają się każdemu.
Łapki należą do podstawowego wyposażenia pływaków. Pomagają rozwijać siłę i poprawiać technikę pływania. Dzięki nim wzmacniasz siłę uderzenia, rozwijasz odpowiednie partie mięśni, a niektóre modele pomagają również zidentyfikować błędy techniczne, które popełniasz podczas pływania.
Zaczynamy! Na zewnątrz robi się zimno, a to oznacza jedno. Nadszedł sezon hartowania! Lubisz pływać na świeżym powietrzu i chciałbyś zacząć się hartować? Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Hartowanie się jest zdrowe, ale trzeba wiedzieć, jak to robić właściwie - tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Zastanawiasz się od czego zacząć? Mamy dla Ciebie kilka dobrych wskazówek.
Wybierz wersję