Swimaholic Safety Cord Short Belt sprawdzi się podczas pływania w małym basenie oraz jako urozmaicenie twojego treningu. Linkę przymocuj do pasa a jej drugi koniec przypnij do słupka lub drabinki. Linka stworzy świetny opór, a ty będziesz móc trenować wytrwałość, siłę, technikę ramion, prawidłową pracę nóg, a także efektywność i siłę odbicia od ściany oraz wypłynięcie, które jest bardzo istotne. Guma ma dokładnie 2 metry a największy możliwy obwód pasa to 110 centymetrów. Ze Swimaholic Safety Cord short Belt mogą korzystać również dzieci, ponieważ szerokość paska można dowolnie regulować.
Linka posiada trzy poziomy trudności, które rozróżnisz na podstawie kolorów. Żółtą – najłatwiejszą, mogę polecić wszystkim, również dzieciom. Średnia – czerwona, sprawdzi się u bardziej zaawansowanych pływaków, którzy chcą szlifować pływanie wytrzymałościowe, a najtrudniejsza – niebieska, przeznaczona jest dla doświadczonych lub cięższych pływaków, którzy chcą trenować wytrzymałość i elementy sprintu.
Bardzo cieszyłem się z możliwości przetestowania linki pływackiej Swimaholic Safety Cord Short Belt, ponieważ nigdy wcześniej nie trenowałem z tym sprzętem, a byłem ciekawy, czym zaskarbił sobie popularność u profesjonalistów.
Z linką pracowałem nad udoskonaleniem techniki ruchu ramion, prawidłową pozycją ciała przy wszystkich stylach pływackich oraz wprowadzaniem ręki do wody przy kraulu. Bardzo podobało mi się, że dzięki lince mogłem pracować nad odbiciem i ruchem ciała po nawrocie (na przykład wypłynięcie na powierzchnię przy kraulu) czy pracą ramion, którą również można ćwiczyć z linką. Guma naciąga się podczas pływania, a kiedy przestaniecie płynąć, przyciągnie was z powrotem do ściany, więc możecie wielokrotnie powtarzać jeden ruch i stopniowo się w nim doskonalić.
Symulator pływania testowałem w basenie, który ma 6m długości i 3m szerokości i nie było żadnych problemów. Nawet podczas pływania motylkiem, który jest najbardziej wymagający pod względem przestrzeni.
Z linki pływackiej podczas swoich treningów często korzystał Michael Phelps. Dzięki niej doskonalił się w wynurzeniach po nawrocie. Element ten stał się jego namocniejszą stroną podczas zawodów. Podczas kdy jego rywale już rozpoczynali pływanie motylkiem, on wciąż jeszcze znajdował się pod wodą, czym zyskiwał bezcenny czas i niwelował przewagę przeciwników. Linka z pewnością zagrała ważną rolę w jego treningu. Trenował z nią również szybkość odbicia, a jego fantastyczny trener Bob Bowman śledził i poprawiał jego technikę.
Linkę pływacką Swimaholic Safety Cord Short Belt bardzo polubiłem. Dzięki niej doskonalę się w technice i wytrzymałości, ponieważ mogę pływać jak długo chcę. Mogę też szlifować praktycznie wszystkie elementy stylu, co jest ważne np. w przypadku sprintów. Linka pływacka to świetny przyrząd, ponieważ wystarczy tylko wskoczyć do basenu, przywiązać jeden koniec do ściany, drugi przymocować wokół pasa i od razu możecie zacząć pływać, nie musice jechać na normalny basen.
Pomysł na trening z linką pływacką
Nie lubicie długich wytrzymałościowych treningów na lince, czy pracowania nad techniką i chcecie spróbować czegoś nowego? Policzcie, ile ruchów ramion wykonujecie przeciętnie na 25m basenie (najlepiej liczy się to przy kraulu lub motylku), a następnie tę liczbę pomnóżcie przez ilość basenów. W ten sposób możecie sami zaplanować sobie trening, podobny do tego w normalnym basenie. Na przykład: rozgrzewka 10 minut kraulem, a następnie 1*50m (16 ruchów), 1*100 (32 ruchy). Dzięki takiej metodzie będziecie mniej więcej wiedzieć jaki dystans przepłynęliście. Zapisany trening zmotywuje was, żeby przepłynąć wszystko, co zaplanowaliście. Urozmaicicie sobie w ten sposób pływanie na lince, a także będziecie mieć możliwość dorzucenia do treningu zarówno kilku szybkich odcinków, jak i tych dłuższych (200 metrów - 64 ruchy). Uważam, że taka metoda jest zdecydowanie godna polecenia.
Długość linki - 2 metry
Maksymalny obwód pasa - 110cm
Żółta – lekkie obciążenie, średnica 9,5mm
Czerwona – średnie obciążenie, średnica 12mm
Niebieska – duże obciążenie, średnica 13mm
Materiał to lateks- jest bardzo elastyczny i łatwo się dostosowuje.
Parametr | Opis |
---|---|
Materiał |
Polipropylen
Nylon Lateks |
Kolor |
Czerwony
Niebieski Żółty |
Gumy pływackie, to jedno z podstawowych narzędzi do przygotowania pływaków na sucho. Pomagają nie tylko wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za ruch w wodzie, ale również poprawić technikę. Ale czy wiesz, jak je prawidłowo używać?
Chcesz się rozwijać, pozostać zdrowym i unikać kontuzji oraz wymuszonych przerw? Prawidłowa regeneracja po pływaniu jest kluczowa i powinien o niej pamiętać każdy – zarówno profesjonalista, jak i amator.
Początek nowego roku to idealna okazja do zmiany stylu życia. Niektórzy chcą zacząć regularnie pływać, biegać lub ćwiczyć, a inni chcą się jedynie pozbyć złych nawyków żywieniowych po świętach.
Jeśli należysz do wiecznych początkujących, wiedz, że nie jesteś sam. Nawet zawodowi sportowcy walczą z motywacją i czasem z uprzedzeniami. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak wyjść poza własną strefę komfortu.
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego mamy kilka inspiracji na najlepsze prezenty świąteczne dla pływaków. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące prezentów dla mężczyzn, kobiet i dzieci, praktycznych i uniwersalnych prezentów, które spodobają się każdemu.
Co sobie wyobrażasz pod nazwą Swimaholic? Z pewnością miłośników i osoby uzależnione od pływania i sportów pływackich. Właśnie o to chodzi w tej marce. Marka została stworzona w 2018 roku przez naszą firmę. Pomimo tego, że marka nie ma jeszcze wielu produktów, jej misja wobec świata jest jasna. Pokaż, kto jest pływakiem i do jakiej społeczności należysz. W ofercie znajdują się stylowe kolekcje odzieży damskiej i męskiej oraz wysokiej jakości ręcznik kąpielowy.
WięcejWybierz wersję